środa, stycznia 09, 2013

Elżbieta Cherezińska, „Korona śniegu i krwi”
Korona śniegu i krwi" to książka, której krótkie streszczenie zamieszczone na okładce jest bardziej interesujące niż rozwlekle i nużąco opowiedziana historia panowania Przemysła II oraz jego dochodzenia do koronacji, a nadto która potwierdza przekonanie, kiełkujące po lekturze pierwszej z opowieści piastowskich - "Grze w kości", że nadzieje na odrodzenie powieści historycznej okazały się płonne.

13 komentarzy:

 1. Zdecydowanie nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. aaa, dzięki za ostrzeżenie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Troszkę dłuższe wyjaśnienie znajdziesz u mnie na G+.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam za lakoniczność, ale uszło ze mnie dziś życie (spadek ciśnienia + niewyspanie) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak ciężko znaleźć nieentuzjastyczną recenzję książek Cherezińskiej, co okropnie mnie dziwiło, bo po "Sadze Sigrun" został u mnie kompletny niesmak. Cieszę się, że jednak nie wszyscy łapią się na ten modny chłam. Będę czytać wasz blog, moje wy bratnie dusze książkowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :-) Serdecznie zapraszamy do czytania i komentowania :-)

   Usuń
 7. @Lotta Bardzo się cieszę, że mamy podobne zdanie co do Cherezińskiej. Muszę jednak dopisać słówko w jej obronie. :) Do recenzji dotarłam już po przeczytaniu sagi o Piastach i bardzo się zdziwiłam, że nikt mojego zdania nie podziela, to fakt. Natomiast nie potępiałabym w czambuł tej pisarki, bowiem powodem, dla którego w ogóle skusiłam się na jej cykl powieści historycznych była książka "Byłam sekretarką Rumkowskiego", którą przeczytałam z zapartym tchem, zachwycona stylem pisania Cherezińskiej. Jeśli chodzi natomiast o rzeczoną sagę, to miałam wrażenie, że pomysł był dobry, jednak gdzieś po drodze autorka zagubiła się i wyszedł z tego nudny groch z kapustą. A szkoda... Z drugiej strony zrobić z pasjonującej historii nudną opowieść to też sui generis sztuka... ;))

  Do "Sagi Sigrun" nie namówi mnie już nikt. :)

  Również dziękuję za komentarz i dobre słowo. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może dam pani EC drugą szansę z "Sekretarką".

  OdpowiedzUsuń
 9. @Lotta Sekretarka mi się bardzo podobała. :-) Podziel się wrażeniami po przeczytaniu, OK?

  OdpowiedzUsuń
 10. @Lotta Sekretarka mi się bardzo podobała. :-) Podziel się wrażeniami po przeczytaniu, OK?

  OdpowiedzUsuń